Skip to content

1648 Dolly DrVineland, NJ 08361

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 11, 1986

Property Information

Block5219
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,596
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,800
24%
Improvement Value:$125,600
76%
Total Assessment$164,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,235+0.7%
2024$5,200+5.0%
2023$4,953+2.9%
2022$4,812+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967