Skip to content

2518 Edna DrVineland, NJ 08361

Built 1967

Last Sale Price
$117,000
Last Sale Date
Nov 30, 2000

Property Information

Block5220
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,419
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,000
24%
Improvement Value:$116,500
76%
Total Assessment$153,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,887+0.7%
2024$4,855+5.0%
2023$4,625+2.9%
2022$4,493+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$117,000
DeedBook 2478, Page 113

Property Built

Built

Year Built: 1967