Skip to content

2585 Edna DrVineland, NJ 08361

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 9, 1991

Property Information

Block5234
Lot13
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,128
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
20%
Improvement Value:$161,800
80%
Total Assessment$202,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,432+0.7%
2024$6,389+5.0%
2023$6,086+2.9%
2022$5,913+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966