Skip to content

3421 Siena WayVineland, NJ 08361

Built 2000

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 16, 2025

Property Information

Block5235
Lot19
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,832
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,500
21%
Improvement Value:$182,700
79%
Total Assessment$232,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,393+0.7%
2024$7,344+5.0%
2023$6,996+2.9%
2022$6,796+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$184,500

From:

To:

Sq Ft1,832DeedBook 4163, Page 3228Recorded2/13/2018

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 4038, Page 8430

Property Sale

Sale
$156,150

From:

To:

DeedBook 2452, Page 98NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded8/2/2000

Property Built

Built

Year Built: 2000