Skip to content

1356 Panther Rd(Unit QFARM)Vineland, NJ 08361

Farm (Qualified)
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Jan 24, 2025

Property Information

Block5303
Lot10
QualifierQFARM
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page53

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,536
Acreage8

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$7,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$213+0.5%
2024$212+6.6%
2023$199+1.4%
2022$196+2.9%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$230,000
Sq Ft1,536DeedBook 4267, Page 6156Recorded3/12/2025

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

SaleMulti
$230,000

From:

To:

Sq Ft1,536DeedBook 4134, Page 5107Recorded10/27/2015

Also conveyed in this deed

1 parcel