Skip to content

3571 Venturi LnVineland, NJ 08361

Built 2004

Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
Sep 22, 2006

Property Information

Block5309
Lot5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,044
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,400
16%
Improvement Value:$266,300
84%
Total Assessment$317,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,116+0.7%
2024$10,049+5.0%
2023$9,572+2.9%
2022$9,299+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$345,000
DeedBook 4010, Page 2246

Property Built

Built

Year Built: 2004