Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1776 S Mill Rd(Block 5401 Lot 1)Vineland, NJ 08360
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 29, 1999
Property Information
Block5401
Lot1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page54
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage276.61
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$22,739,300
90%
Improvement Value:$2,544,600
10%
Total Assessment$25,283,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.