Skip to content

1361 Tammie TerVineland, NJ 08360

Built 2014

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
May 23, 2013

Property Information

Block5801
Lot20.14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-1AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,532
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,400
17%
Improvement Value:$171,300
83%
Total Assessment$205,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,549+0.7%
2024$6,506+5.0%
2023$6,198+2.9%
2022$6,021+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$205,000
DeedBook 4105, Page 2233

Property Sale

Sale
$43,333
DeedBook 4090, Page 3962