Skip to content

1318 S Main Rd(Unit CB5A)Vineland, NJ 08360

Built 2009
Commercial

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Jul 31, 2013

Property Information

Block5804
Lot1605
QualifierCB5A

Assessment

Land Value:$336,200
34%
Improvement Value:$662,500
66%
Total Assessment$998,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$31,799+0.7%
2024$31,589+5.0%
2023$30,091+2.9%
2022$29,232+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 4107, Page 9121

Property Built

Built

Year Built: 2009