Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2254 S Orchard RdVineland, NJ 08360
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 6, 2006
Property Information
Block6001
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page60
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.02
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$55,100
79%
Improvement Value:$14,300
21%
Total Assessment$69,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,210 | +0.7% |
| 2024 | $2,195 | +5.0% |
| 2023 | $2,091 | +29.7% |
| 2022 | $1,613 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.