Skip to content

2950 College Dr(Unit C2D)Vineland, NJ 08360

Commercial

Last Sale Price
$534,165
Last Sale Date
Aug 21, 2008

Property Information

Block6002
Lot1.9
QualifierC2D
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page60

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,100
19%
Improvement Value:$360,200
81%
Total Assessment$444,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,147+0.7%
2024$14,053+5.0%
2023$13,387+2.9%
2022$13,005+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$534,165
DeedBook 4047, Page 9870