Skip to content

917 Garrison RdVineland, NJ 08360

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 6, 2014

Property Information

Block6101
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class16
Description1S-F-O-3UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,520
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,100
24%
Improvement Value:$117,600
76%
Total Assessment$154,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,926+0.7%
2024$4,893+5.0%
2023$4,661+2.9%
2022$4,528+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 2491, Page 91

Property Built

Built

Year Built: 1959