Skip to content

2290 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1990
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 21, 2023

Property Information

Block6101
Lot19.01
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class---
Description1S-CB-A-,12
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$367,700
18%
Improvement Value:$1,661,000
82%
Total Assessment$2,028,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$92,457+62.4%
2024$56,934
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990