Skip to content

2729 Brunetta DrVineland, NJ 08360

Built 1989

Owner
---
Last Sale Price
$305,000
Last Sale Date
Jul 3, 2025

Property Information

Block6103
Lot35
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class45
Description1S-AL-X
Dwellings2
Zoning02
Sq Footage2,000
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,400
19%
Improvement Value:$138,300
81%
Total Assessment$169,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,403+0.7%
2024$5,368+5.0%
2023$5,113+2.9%
2022$4,967+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$305,000
Sq Ft2,000DeedBook 4272, Page 5530Recorded7/10/2025

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 2067, Page 11

Property Built

Built

Year Built: 1989