Skip to content

2620 Brunetta DrVineland, NJ 08360

Built 1985

Last Sale Price
$147,000
Last Sale Date
Apr 19, 2019

Property Information

Block6104
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page61

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,152
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,300
20%
Improvement Value:$132,100
80%
Total Assessment$164,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,235+1.2%
2024$5,172+5.0%
2023$4,926+2.9%
2022$4,786+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$147,000

From:

To:

Sq Ft1,152DeedBook 4180, Page 219Recorded5/7/2019

Property Sale

Sale
$163,000
DeedBook 4061, Page 8003

Property Built

Built

Year Built: 1985