Skip to content

1704 Tomahawk CtVineland, NJ 08361

Built 2008

Last Sale Price
$259,990
Last Sale Date
Sep 10, 2008

Property Information

Block6301
Lot162.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,844
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
20%
Improvement Value:$147,000
80%
Total Assessment$184,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,634+0.7%
2024$5,595+5.2%
2023$5,318+3.1%
2022$5,159+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$259,990
DeedBook 4048, Page 8507

Property Built

Built

Year Built: 2008