Skip to content

1837 Tomahawk CtVineland, NJ 08361

Built 2008

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Aug 28, 2015

Property Information

Block6301
Lot162.13
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,760
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,300
15%
Improvement Value:$211,900
85%
Total Assessment$250,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,966+0.7%
2024$7,914+5.0%
2023$7,539+2.9%
2022$7,323+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$255,000

From:

To:

Sq Ft2,760DeedBook 4132, Page 2547Recorded8/31/2015

Property Sale

Sale
$355,748
DeedBook 4044, Page 3753

Property Built

Built

Year Built: 2008