Skip to content

1610 Tomahawk CtVineland, NJ 08361

Built 2008

Last Sale Price
$257,000
Last Sale Date
Sep 21, 2013

Property Information

Block6301
Lot162.23
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,204
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,200
21%
Improvement Value:$171,400
79%
Total Assessment$215,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,865+0.7%
2024$6,819+5.0%
2023$6,496+2.9%
2022$6,311+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$257,000

From:

To:

Sq Ft2,204DeedBook 4110, Page 4402Recorded10/11/2013

Property Sale

Sale
$280,202
DeedBook 4052, Page 7149

Property Built

Built

Year Built: 2008