Skip to content

1644 Tomahawk CtVineland, NJ 08361

Built 2009

Last Sale Price
$265,610
Last Sale Date
Jun 29, 2009

Property Information

Block6301
Lot162.25
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,568
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,900
19%
Improvement Value:$178,500
81%
Total Assessment$220,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,018+0.7%
2024$6,971+5.0%
2023$6,641+2.9%
2022$6,451+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$265,610
DeedBook 4059, Page 7634

Property Built

Built

Year Built: 2009