Skip to content

1800 Tomahawk CtVineland, NJ 08361

Built 2009

Last Sale Price
$249,990
Last Sale Date
Jun 4, 2009

Property Information

Block6301
Lot162.7
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,314
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
16%
Improvement Value:$196,600
84%
Total Assessment$234,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,463+0.7%
2024$7,414+13.5%
2023$6,532+2.9%
2022$6,346+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$249,990
DeedBook 4058, Page 7283

Property Built

Built

Year Built: 2009