Skip to content

1389 Garry AveVineland, NJ 08361

Built 2020

Last Sale Price
$376,000
Last Sale Date
Nov 12, 2021

Property Information

Block6303
Lot18.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,708
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
16%
Improvement Value:$230,300
84%
Total Assessment$275,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,766+0.7%
2024$8,708+542.2%
2023$1,356+2.9%
2022$1,317+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$376,000
Sq Ft1,708DeedBook 4222, Page 3141Recorded2/8/2022

Property Sale

Sale
$37,000
DeedBook 4193, Page 4367Recorded5/1/2020

Property Built

Built

Year Built: 2020