Skip to content

1093 Garry AveVineland, NJ 08361

Built 1927

Last Sale Price
$69,900
Last Sale Date
Aug 7, 1998

Property Information

Block6303
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page63

Building Details

Building Class16
Description1S-F-3UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,280
Acreage0.95

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,700
31%
Improvement Value:$101,300
69%
Total Assessment$146,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,649+0.7%
2024$4,618+5.0%
2023$4,399+2.9%
2022$4,273+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$69,900
DeedBook 2312, Page 101

Property Built

Built

Year Built: 1927