Skip to content

2419 Dante AveVineland, NJ 08361

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 28, 2022

Property Information

Block6402
Lot3.01
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,740
Acreage0.98

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,900
31%
Improvement Value:$98,400
69%
Total Assessment$143,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,563+0.7%
2024$4,533+3.5%
2023$4,379
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900