Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Venezia Ave(Block 6405 Lot 14)Vineland, NJ 08361
Vacant Land
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 2025
Property Information
Block6405
Lot14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,092
Acreage4.71
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$59,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$59,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,888 | +0.7% |
| 2024 | $1,876 | +5.0% |
| 2023 | $1,787 | +2.9% |
| 2022 | $1,736 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.