Skip to content

3624 Hance Bridge Rd(Block 6405 Lot 19)Vineland, NJ 08361

Built 2020
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 9, 2003

Property Information

Block6405
Lot19
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description1S/B-1AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,120
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,500
15%
Improvement Value:$243,700
85%
Total Assessment$285,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,081+0.7%
2024$9,021+5.0%
2023$8,593+2.9%
2022$8,348+84.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2020