Skip to content

2227 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1974

Last Sale Price
$108,000
Last Sale Date
Jun 14, 2000

Property Information

Block6405
Lot71
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage---
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,700
19%
Improvement Value:$161,600
81%
Total Assessment$200,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,378+0.7%
2024$6,335+5.0%
2023$6,035+2.9%
2022$5,863+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$108,000
DeedBook 2441, Page 234

Property Built

Built

Year Built: 1974