Skip to content

2151 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1973

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Oct 7, 1999

Property Information

Block6405
Lot76
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page64

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,572
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,300
16%
Improvement Value:$198,200
84%
Total Assessment$236,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,530+0.7%
2024$7,481+5.0%
2023$7,126+2.9%
2022$6,922+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 2391, Page 17

Property Built

Built

Year Built: 1973