Skip to content

2284 Cornucopia AveVineland, NJ 08361

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 19, 2003

Property Information

Block6502
Lot7
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page65

Building Details

Building Class16
Description1S-F-4UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,140
Acreage3.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,300
24%
Improvement Value:$179,700
76%
Total Assessment$235,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,482+0.7%
2024$7,433+5.0%
2023$7,081+2.9%
2022$6,878+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972