Skip to content

2739 Union Rd(Block 6602 Lot 12.1)Vineland, NJ 08361

Built 2021
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 14, 2008

Property Information

Block6602
Lot12.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2,261
Acreage1.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,600
13%
Improvement Value:$312,700
87%
Total Assessment$360,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,472+0.7%
2024$11,396+3923.8%
2023$283-0.2%
2022$284+4.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2021