Skip to content

Dante Ave(Block 6604 Lot 10)Vineland, NJ 08361

Built 1905
Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 24, 2018

Property Information

Block6604
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page66

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage20.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$538+0.6%
2024$535+7.5%
2023$497+0.5%
2022$495+3.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1905