Skip to content

2532 Meade DrVineland, NJ 08361

Built 2019

Last Sale Price
$39,000
Last Sale Date
Dec 21, 2018

Property Information

Block6801
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,600
19%
Improvement Value:$182,200
81%
Total Assessment$224,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,908-2.8%
2024$7,110+5.0%
2023$6,773+2.9%
2022$6,580+435.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2019

Property Sale

Sale
$39,000

From:

To:

DeedBook 4175, Page 4296Recorded1/9/2019