Skip to content

2585 London LnVineland, NJ 08361

Built 2015

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 7, 2022

Property Information

Block6901
Lot43.4

Zoning---
Sq Footage1,714
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,200
20%
Improvement Value:$197,600
80%
Total Assessment$247,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,890+0.7%
2024$7,838+5.0%
2023$7,466+10.0%
2022$6,785+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$239,600

From:

To:

Sq Ft1,714DeedBook 4135, Page 8886Recorded12/3/2015

Property Sale

Sale
$61,000

From:

To:

DeedBook 4127, Page 9873Recorded4/29/2015

Property Built

Built

Year Built: 2015