Skip to content

2601 London LnVineland, NJ 08361

Last Sale Price
$264,900
Last Sale Date
Jun 30, 2016

Property Information

Block6901
Lot43.5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,200
20%
Improvement Value:$201,500
80%
Total Assessment$251,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,014+0.7%
2024$7,961+5.0%
2023$7,584+2.9%
2022$7,367+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$264,900

From:

To:

DeedBook 4143, Page 5063Recorded7/25/2016

Property Sale

Sale
$61,000

From:

To:

DeedBook 4136, Page 1144Recorded12/9/2015