Skip to content

2997 Daphne DrVineland, NJ 08361

Built 2019
Other Exempt

Last Sale Price
$241,500
Last Sale Date
Jan 10, 2020

Property Information

Block6910
Lot15.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-1AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,716
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,500
18%
Improvement Value:$180,100
82%
Total Assessment$220,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$6,457+452.2%
2021$1,169+2.7%
2020$1,138
Property History

Property Sale

Sale
$241,500
Sq Ft1,716DeedBook 4190, Page 6342Recorded2/13/2020

Property Sale

Sale
$56,000
Sq Ft1,716DeedBook 4184, Page 6199Recorded9/10/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019