Skip to content

2931 Daphne DrVineland, NJ 08361

Built 2019

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
Aug 26, 2021

Property Information

Block6910
Lot16.2

Zoning---
Sq Footage2,084
Acreage0.63

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,200
15%
Improvement Value:$241,100
85%
Total Assessment$284,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,052+0.7%
2024$8,992+13.3%
2023$7,936+2.9%
2022$7,710+518.2%
Property History

Property Sale

Sale
$360,000
Sq Ft2,084DeedBook 4215, Page 5383Recorded9/17/2021

Property Sale

Sale
$291,770
Sq Ft2,084DeedBook 4189, Page 7818Recorded1/24/2020

Property Sale

Sale
$56,000
Sq Ft2,084DeedBook 4184, Page 6167Recorded9/10/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019