Skip to content

2887 Daphne DrVineland, NJ 08361

Built 2020

Last Sale Price
$219,900
Last Sale Date
Jun 8, 2020

Property Information

Block6910
Lot16.4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-1AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,504
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
20%
Improvement Value:$161,100
80%
Total Assessment$201,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,403+0.7%
2024$6,361+5.0%
2023$6,059+2.9%
2022$5,886+409.7%
Property History

Property Sale

Sale
$219,900

From:

To:

Sq Ft1,504DeedBook 4196, Page 2009Recorded7/27/2020

Property Sale

Sale
$56,000
Sq Ft1,504DeedBook 4191, Page 2737Recorded3/2/2020

Property Built

Built

Year Built: 2020