Skip to content

3095 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 2006
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 3, 2022

Property Information

Block7002
Lot45.01
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page70

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$388,000
26%
Improvement Value:$1,106,400
74%
Total Assessment$1,494,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$47,582+0.7%
2024$47,268-0.0%
2023$47,275
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2006