Skip to content

3849 S Delsea Dr(Unit CB2)Vineland, NJ 08360

Commercial

Last Sale Price
$22,506,568
Last Sale Date
Sep 21, 2012

Property Information

Block7004
Lot21
QualifierCB2

Sq Footage---
Acreage1.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$374,700
29%
Improvement Value:$900,000
71%
Total Assessment$1,274,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$40,586+0.7%
2024$40,319+5.0%
2023$38,407+2.9%
2022$37,310+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$22,506,568
DeedBook 4097, Page 1446