Skip to content

3419 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1948
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$349,000
Last Sale Date
Oct 3, 2025

Property Information

Block7004
Lot31
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page70

Building Details

Building Class---
Description1S-CB-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$89,000
28%
Improvement Value:$225,300
72%
Total Assessment$314,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,007+0.7%
2024$9,941+5.0%
2023$9,470+2.9%
2022$9,200+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$349,000
DeedBook 4276, Page 4248Recorded10/9/2025

Property Sale

Sale
$200
DeedBook 2651, Page 17

Property Built

Built

Year Built: 1948