Skip to content

3070 N West BlvdVineland, NJ 08360

Built 1928

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 25, 2021

Property Information

Block703
Lot6.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-B-1UG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,700
22%
Improvement Value:$202,400
78%
Total Assessment$260,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,282+4.6%
2024$7,920+3.1%
2023$7,685
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1928