Skip to content

128 E Butler AveVineland, NJ 08360

Built 2024

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2021

Property Information

Block7101
Lot83.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,300
12%
Improvement Value:$303,700
88%
Total Assessment$345,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,315+0.7%
2024$1,306+3.1%
2023$1,268
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2024