Skip to content

S Main Rd(Block 7109 Lot 11)Vineland, NJ 08360

Farm (Qualified)
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1,774,000
Last Sale Date
Jan 16, 2026

Property Information

Block7109
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage8.66

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$7,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$232+0.5%
2024$231+7.9%
2023$214+0.1%
2022$214+4.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,774,000
DeedBook 4280, Page 5994Recorded1/22/2026

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 4262, Page 1265Recorded10/25/2024