Skip to content

2463 E Sherman Ave(Block 7201 Lot 23.1)Vineland, NJ 08361

Owner
---
Last Sale Price
$449,000
Last Sale Date
Sep 29, 2023

Property Information

Block7201
Lot23.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-B, 2
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage7.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,700
28%
Improvement Value:$82,600
72%
Total Assessment$115,300

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$449,000
DeedBook 4247, Page 1270