Skip to content

4561 E Sherman AveMillville, NJ 08332

Industrial

Last Sale Price
$2,000,000
Last Sale Date
Jun 7, 2011

Property Information

Block7301
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage79.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,995,000
100%
Improvement Value:$4,800
0%
Total Assessment$1,999,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$63,674+0.7%
2024$63,254+5.0%
2023$60,254+2.9%
2022$58,534+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$2,000,000
DeedBook 4082, Page 5403