Skip to content

3406 Cornucopia Ave(Block 7302 Lot 31)Vineland, NJ 08361

Built 1900
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 11, 2004

Property Information

Block7302
Lot31
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,688
Acreage1.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,800
23%
Improvement Value:$154,700
77%
Total Assessment$201,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,416+0.7%
2024$6,373+5.0%
2023$6,071+2.9%
2022$5,898+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900