Skip to content

Panther Rd(Block 7302 Lot 49)Vineland, NJ 08361

Vacant Land

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Jan 5, 2019

Property Information

Block7302
Lot49
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page73

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage3,100
Acreage7.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$583+0.7%
2024$579+5.0%
2023$551+2.9%
2022$536+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$285,000

From:

To:

Sq Ft3,100DeedBook 4176, Page 2120Recorded1/29/2019

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$8,000
DeedBook 1851, Page 301