Last Sale Date
May 23, 2068

Property Information

Block7506
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page75

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage12.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$9,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$293+0.7%
2024$291+5.0%
2023$277+2.9%
2022$269+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 4252, Page 3031Recorded2/20/2024