Skip to content

3739 Nathan LnVineland, NJ 08361

Built 2008

Last Sale Price
$259,565
Last Sale Date
Sep 18, 2008

Property Information

Block7601
Lot2.28
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,344
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,600
26%
Improvement Value:$152,200
74%
Total Assessment$205,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,553+0.7%
2024$6,509+5.0%
2023$6,201+2.9%
2022$6,024+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$259,565
DeedBook 4049, Page 2509

Property Built

Built

Year Built: 2008