Skip to content

3654 Nathan LnVineland, NJ 08361

Built 2009

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
May 23, 2022

Property Information

Block7605
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,952
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,000
25%
Improvement Value:$141,200
75%
Total Assessment$188,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,992+0.7%
2024$5,953+5.0%
2023$5,670+2.9%
2022$5,509+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000
Sq Ft1,952DeedBook 4232, Page 5428Recorded9/16/2022

Property Sale

Sale
$211,940
DeedBook 4063, Page 6476

Property Built

Built

Year Built: 2009