Skip to content

5492 Snyder AveMillville, NJ 08332

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 26, 2008

Property Information

Block7705
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page77

Building Details

Building Class16
Description1S-F-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,418
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,600
19%
Improvement Value:$99,300
81%
Total Assessment$122,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,913+0.7%
2024$3,887+5.0%
2023$3,703+2.9%
2022$3,597+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970